Bezpečnostní třmeny

4 nejlepší bezpečnostní třmeny: Recenze

Chcete zlepšit svou bezpečnost v sedle? Odpovědí jsou bezpečnostní třmeny. Přečtěte si tento článek s recenzí 4 oblíbených kategoriích bezpečnostních třmenů, včetně tipů na konkrétní produkty.

Třmeny mohou být vyrobené z jednoho kusu kovu, plastu i jiného materiálu, nebo obsahovat otevírací část. Těm flexibilním či otevíracím se říká také bezpečnostní. Otevírání bývá řešeno například gumičkou nebo mechanismem se silným magnetem. Mezi tyto třmeny patří také ty kloubové. Na zajímavé druhy bezpečnostních třmenů se nyní podíváme podrobněji.


1. Kloubové třmeny (flexible joint stirrups)

kloubové bezpečnostní třmeny HKM

Třmeny s pohyblivým kloubem pomáhají lépe držet správnou pozici nohy a navíc plní bezpečnostní funkci. Ve spodní části mívají flexibilní klouby, které pomáhají předcházet zaklínění nohy při pádu. Klouby třmenů překrývá gumový obal, který brání odření vaší jezdecké obuvi.


2. Třmeny jako vajíčka

elegantní bezpečnostní třmeny Compositi

Jedinečné bezpečnostní třmeny tvaru vejce, vyrobeny z toho nejpevnějšího materiálu. Při pádu jezdce zajistí speciální tvar třmenů a jedno pootevřené rameno snadné vyklouznutí nohy. Díky odpružení třmeny pomáhají absorbovat nárazy a tím chrání jezdcovy klouby včetně kolen. Zajímavá a stylová verze bezpečnostních třmenů.


TIP Equito: Přečtěte si také tento náš článek o 5 nejlepších třmenech s 8 praktickými tipy, jak správně vybrat tuto část výbavy.


3. Magnetické třmeny pro juniory

magnetické bezpečnostní třmeny

Magnetické třmeny patří také mezi ty bezpečnostní. Jsou to třmeny s výklopnou stranou, jejíž součástí je pevný magnet, který povolí jen v případě pádu jezdce a jiných krizových situacích. Pádem z koně se třmen nijak nepoškodí: magnet po otevření jen zaklapne zpět. Tento konkrétní model je určen juniorním jezdcům, ale magnetické třmeny najdete i v šířkách pro dospělé i děti.


Líbí se vám, co čtete?
Přečtěte si také: Průvodce sedly nebo náš článek o uzdečkách.


4. Bezpečnostní třmeny s gumičkou

Bezpečnostní třmeny s gumičkou

Jednoduchý typ bezpečnostních třmenů. Jedno ramínko nahrazuje gumička, která se odhákne a uvolní tak nohu v případě pádu. Díky tomu se noha ve třmenu nevzpříčí. Praktické a levné řešení, zvyšující bezpečnost jezdce.


Proč zvolit bezpečnostní třmeny: Shrnutí

Ať už je jezdcem dítě nebo dospělý, plní bezpečnostní třmeny důležitou funkci: v případě pádu pomohou uvolnit nohu a tak zabrání nebezpečnému vláčení jezdce koněm. Ať už vyberete ty s gumičkou, otevírací magnetickou částí či jiným mechanismem, jsou jakékoliv třmeny tohoto typu výbornou investicí do vaší bezpečnosti.

Nemusí vás přitom zruinovat: základní modely s jednoduchou gumičkou, jako například tento značky Peacock, stojí několik set korun, propracovanější magnetické třmenynapříklad tyto značky Ekkia — potom jdou do tisíců korun. I tak se však tato investice rozhodně vyplatí.

Použité zdroje: Wikipedia

4.3/5 - (Počet hodnocení: 6)

Napsat komentář